בחרו עמוד

תרגילי צ'י קונג כפי שנלמדים על ידי ועל ידי רב המורים מיועדים לשפר את בריאותו של המתרגל ובדרך כלל הוא מכונה צ'י קונג רפואי או בריאותי. היכולת לעזור בהחלמה ומניעה של מגוון רחב של פציעות ומחלות אקוטיות וכרוניות היוו נושא למחקרים רבים שנבדקו על ידי הסמכויות הרפואיות בסין.
הצ'י קונג הינו אחד מהיסודות המרכזיים ברפואה הסינית לצד העיסוי הסיני, המכונה טווינא, צמחי המרפא והדיקור. רבים מחשיבים את תרגול הצ'י קונג כדיקור עצמי או כרפואה סינית בתנועה.

בתרגול אנו עובדים בין השאר על כח, גמישות, יציבות, הגברת זרימת הדם, עזרה בחילוף החומרים, חיזוק המערכת החיסונית, שיפור הנשימה והזרמת חמצן ואנרגיה לכל הגוף.

תרגול קבוע מביא להשפעה עמוקה של חיזוק לכל הגוף והמערכות השונות. ישנם תרגילים ספציפיים שמטרתם לשפר את תפקוד מערכות הדם, העיכול, העצבים, הנשימה והשלד.

התרגילים מחזקים איברים שונים על פי עקרונות הרפואה הסינית.

אנו מחזקים בין השאר את תפקוד :הריאות, הכליות, הכבד, הלב, הטחול, הקיבה, המעי הדק והגס, כיס המרה ושלפוחית השתן.

תרגול צ'י קונג עובד על מערכת השלד ועוזר לבעיות גב, לחיזוק העצמות וליציבה נכונה. הנה תשובה לשאלה שהתקבל בנוגע לבעיות גב: /forum.php?op=t&id=300

חזרה על תנועות הצ'י קונג עוזרת להרפות את הגוף, להשקיט את המחשבות ולהירגע. על היתרונות הבריאותיים של ההרפיה:

/content.php?id=41

ברמה מתקדמת של תרגול הופך הצ'י קונג למדיטציה בתנועה.
התרגול המדיטטיבי פועל על התודעה והנפש, זה מביא ליתרונות בריאותיים נפלאים על התפקוד הפיזיולוגי. מחקרים מדעיים מתבצעים מזה עשרות שנים במטרה לבחון את יתרונות המדיטציה על הפיזיולוגיה של האדם.

ידוע שלמדיטציה יש השפעות חיוביות על מערכת העצבים, השרירים, תפקוד הגוף ומחזור הדם.

יותר ויותר רופאים ממליצים על מדיטציה כדרך למנוע, להאט ולשלוט על כאבים של מחלות כרוניות כמו מחלות לב, סרטן ומגרנות.