אפשרויות בחירה

לפעמים נראה לנו שאין לנו ברירה. אנחנו חייבים לעבוד, להגיע למסיבת יום ההולדת של… ,לאכול נכון, להתעצבן מאיך שאנשים נוהגים…

במידה מסוימת זו היא האמת ורב האנשים חיים על פי אמת זו. יחד עם זאת, קיימת אמת מופלאה נוספת שמחכה שישתמשו בה, שייהנו ממנה ומהעוצמות שהיא חופנת בתוכה.
זוהי האמת שאומרת שיש לנו אין סוף אפשרויות בחירה בכל רגע נתון. החל ממה שאני לובש כרגע, תנוחת הישיבה שלי, חלק נכבד מבחירת הקשרים הבין אישיים שלי, התחום וכמות הזמן המוקדש לעבודתי… ברמות גבוהות יותר של הכרה ועבודה עם עצמי, אני גם יכול במקרים רבים לבחור את המחשבות שלי, לבחור עם לכעוס, לבחור טוב יותר איך לארגן ולעצב את החיים שלי, לבחור להגיד לא לדברים שאני לא רוצה, לא לפחד ולהגיד כן לדברים שבתוכי אני כן רוצה ועוד ועוד.
המפתח הבסיסי לשימוש יעיל באמנות הבחירה ברמה הגבוהה שלה, נמצא בתהליך המודעות אותו מתרגלים בעבודות התבוננות (חלקן מוגדרות כמדיטציות). כשאנו מודעים, אנחנו פועלים פחות על פי האוטומט שלנו ובעזרת כלים וטכניקות אנחנו יכולים לבחור טוב יותר את מה שאנו באמת רוצים, צריכים ומרגישים שיהיה לנו נכון ויעיל. אנו מגבירים את רמת החופש שלנו ואת האושר שלנו.