צ'י קונג

המושג צ'י קונג

צ'י הוא מושג סיני המיוחס לסוגים שונים של אנרגיה. זהו הכח החיוני מאחורי כל הדברים והתהליכים המתקיימים בעולם. הוא ידוע גם בשם, אנרגיית כל החיים. אנרגיה זו זורמת בגופנו דרך תעלות אנרגיה, המכונות מרידיאנים (בדומה לצורה שדם זורם בכלי דם). המושג קונג משויך למילה תרגול, למידה, אילוף וגם רכישת יכולות. תרגול הצ'י קונג מאפשר למתרגל לאלף את הצ'י כך שיזרום בצורה חלקה ובריאה בגופו. המתרגל לומד להשתמש בנשימה, בריכוז ובתנועה בכדי להשפיע ולחזק את זרימת הצ'י בגוף.

מהו הצ'י קונג

צי קונג הוא תרגול בריאותי עוצמתי, אשר מליוני סינים מתרגלים מזה מאות ואף אלפי שנים. הוא מבוסס על חזרה של סדרות תנועתיות, שנבנו במיוחד לקדם בריאות ברמות שונות.
את הצ'י קונג ברמתו הבסיסית קל ללמוד והוא מאוד מהנה ומרגיע. אפילו כמה דקות של תרגול יכולות להביא להמרצה ולהרגשת חיות וחיוניות. התרגילים ממלאים באנרגיה והם אפקטיביים לכח, גמישות, יציבות, הגברת זרימת הדם, עזרה בחילוף החומרים וחיזוק המערכת החיסונית.

תרגול קבוע מביא להשפעה עמוקה של חיזוק לכל הגוף והמערכות השונות. ישנם תרגילים ספציפיים שמטרתם לשפר את תפקוד מערכות הדם, העיכול, העצבים, הנשימה והשלד.

היכולת לעזור בהחלמה ומניעה של מגוון רחב של פציעות ומחלות אקוטיות וכרוניות היוו נושא למחקרים רבים שנבדקו על ידי הסמכויות הרפואיות בסין. הצ'י קונג הינו אחד מהיסודות המרכזיים ברפואה הסינית, לצד העיסוי הסיני (טווינא), צמחי המרפא והדיקור. רבים מחשיבים את תרגול הצ'י קונג כדיקור עצמי, או כרפואה סינית ומדיטציה בתנועה.

מה מיוחד בשיעורים אצלנו

כל השיעורים מתקיימים בחוץ כפי שמקובל במסורת הסינית. תרגול בחוץ מאפשר חיבור והרמוניה עם הסביבה החיצונית ומאפשר לקלוט צ'י רב יותר אל גופנו, מאשר במקום סגור.

לצד לימוד של אמנות התנועה צ'י קונג, אנו עוברים תהליך ייחודי שאפשר לכנות אותו בשמות שונים: התפתחות, מודעות, מדיטציה, נוכחות, אמנות היכולת… ישנם חלקים בשיעור בהם אנו לומדים ומתרגלים חומר שאינו מבוסס על תנועה. תהליך זה מאפשר לנו להגיע לתרגול ברמה גבוהה מאוד של הצ'י קונג. כלומר, איכות תנועה יוצאת דופן ותרגול תנועתי כמדיטציה. השיעורים מתאימים למי שמחפש להעמיק מעבר לתרגול התנועות הנעימות של הצ'י קונג.

תרגול של סדרות צ'י קונג מגוונות. סדרות המבוססות על עקרונות הרפואה הסינית וחמשת האלמנטים, סדרות מודרניות (צ'י קונג לפתיחת הלב-שן זנג) וסדרות מסורתיות בעלות רקע של מאות ואלפי שנים. אלו, נלמדות בשילוב של תנוחות צ'י קונג סטטיות המעצימות את זרימת הצ'י ומחזקות את הגוף ואת מערכת העצבים והשלד.

ישנה אפשרות לשילוב של צ'י קונג עם אמנות הלחימה, קונג פו לאו חו. שיעורי הצ'י קונג נלמדים בימים נפרדים, אך ישנה כמובן אפשרות לתרגל לצד תנועת הצ'י קונג, אמנות לחימה עוצמתית באווירה נעימה, ללא פציעות ואגרסיביות, תוך שיפור יכולות תנועתיות מהירות יותר והיכולת להגן על עצמנו.

למי מתאים התרגול

תרגול צ'י קונג אינו דורש יכולות פיזיות מיוחדות וגם לא כושר פיזי. אם זאת הוא דורש רמה מסוימת של בגרות ורצינות. לפיכך הלימודים מיועדים לבני 17 ומעלה. במהלך שיעורי הצ'י קונג נשלב בין תרגילי עבודות פנימיות ומדיטציות מתוך הקונג פו, כלומר מאומנות היכולת, לסדרות צ'י קונג מסורתיות.
בהדרגה יכולת התנועה של המתרגל תעלה, מתוך שאיפה להיהפך לאמני צ'י קונג, אחראים לבריאות ולחקר עצמי של הגוף, הנפש והתודעה.

שיעור ניסיון: שיעורי ניסיון ללא עלות, מתקיימים בימי שני בשבע וחצי במרכז תל אביב, ליד כיכר רבין.
ניתן להגיע לאחר תיאום מראש במייל או בטלפון.
מידע נוסף על השיעורים.