הגשמת חלומות, מטרות ויעדים

תהליך מופלא זה חיוני מאוד בתהליך התהוותנו כאמני יכולת (אמני קונג פו).

אנו פועלים במקביל בשלושה מסלולים:

התבוננות: בודקים באופן סדיר מה אני רוצה להגשים ולשפר בחיי. מטרות ארוכות טווח וגם שינויים נקודתיים. אנו מנסים לשפר את תחומי החיים שלנו בתחומים שונים, בינם: ניהול כספנו, בריאות, הנאות החיים, קשרים אישיים(חברים, משפחה ובני זוג), סביבתנו הפיזית (הבית שלנו), עבודה, התפתחות אישית וזמן פנוי.

קבלת כלים להגשמה בקלות ובהנאה: אצל רובנו קיים לעיתים פער מסוים בין הרצון לבצע משהו
(לסדר את הבית), לעשייה עצמה (סידור הבית). בקורס נלמד ונשתמש בכלים מגוונים בכדי לדלג בקלילות על הפער, בכדי להגיע לעשייה שאינה רק לשם העשייה, אלא תהליך מהנה, מלא באהבה ובעוצמה.
לשם כך, אנו משתמשים ומתפתחים בעזרת כלים ויכולות חשובים: סדר וארגון, נחישות, למידת דפוסי ההתנהגות שלנו וכיצד לנצלם להגשמה של יעדים, טיפוח של משמעת עצמית, עבודה עם מעגלים עצביים, שימוש יעיל במחשבות וברגשות שלנו, דמיון ככלי להגשמה, שימוש בזמני ביצוע שונים(מכמה שניות בודדות ועד עשרות דקות), התמקדות בתוצאה, התמקדות בדרך, חלוקה של משימות גדולות למשימות קטנות יותר ועוד.

הגשמה מעשית: השיעורים מאפשרים לנו לתרגל את הכלים להגשמה, בעיקר תוך שימוש בתנועה ותרגילים לחיזוק התודעה. כך אנו מעצימים גם את יכולתנו לתרגל תנועה ברמות גבוהות מאוד של למידה ואנו מתרגלים את היסודות להגשמת המטרות שלנו הלכה למעשה.
הלמידה ותהליך ההשתנות לא מסתיימים אף פעם בשיעור. אלו עוזרים ומשפרים את כל התנהלות חיינו. מניסיוני, אינני יכול לתאר מצב בו אדם ילמד קונג פו לאו חו כמה חודשים וחייו לא ישתנו, במקרים רבים הוא ירגיש קצת כמו אדם חדש ומשופר. הדבר מתבטא באופן ההסתכלות על החיים, במודעות, ביכולת לשפר את חייו, בקשב ורגישות לסביבה, ברוגע, בביטחון…