על המורה

אסף קמחי, 38. אמן, תלמיד ומורה (סיפו) לקונג פו וצ'י קונג.

פועל מילדות בקשת אמנויות התנועה והלחימה. עם שחרורו מהצבא בחר להתמקצע באמנויות לחימה שונות, בשילוב עבודות פנימיות ומדיטציות מאסכולות מגוונות, במטרה להפוך את האהבה לתנועה ולהתפתחות אישית, למקצוע. במשך עשר שנים התכוונן לפתיחת בית ספר ייחודי אשר ישלב מידע מגוון ועשיר מתוך אמנויות תנועה, לחימה, בריאות והתפתחות אישית.

במשך ארבע וחצי שנים, למד ממורים שונים מרחבי העולם (במזרח הרחוק, יבשת אמריקה, אוסטרליה ובשוויץ), בינהם קריסטוף קורנז, איתו עבד באופן פרטני על אגרוף תאילנדי, ג'יט קון דו, צ'י קונג, ווינג צ'ון ושוטינג. במשך השנים למד סגנונות לחימה שונים: ווייט וו דאו, קראטה, איגרוף, אגרוף תאילנדי, סגנונות קונג פו שונים וקפוארה. מלמד בוגרים את סגנון הקונג פו, לאו חו. מלמד ילדים קראטה קיוקושין.

למד לתואר ראשון בתקשורת וניהול ותואר שני לחינוך ודמוקרטיה.
בוגר מכון וינגייט למדריכים לאמנויות לחימה סיניות והמגמה למורים ומטפלים בצ'י קונג בוינגייט ובאוניברסיטת תל אביב.
עבר הסמכות ברמות שונות בענפי הטיפול ואמנות התנועה כמו: רייקי, הילינג, ביואנרגיה, אימון, מסאז', יוגה, פלדנקרייז, פילאטיס, אימפרוביזציה ועוד…

ככל שעובר הזמן כמות החומר נראית גדולה יותר והתענוג שבעבודה שכזו מתבטא ביצירת עבודה משותפת עם מורים נוספים. הערכה רבה למורים שהוו וחלקם עדיין מהווים השראה בלימוד האינסופי: אייל סלונים, איציק אשכנזי, איגור זקשנסקי, אלון רצון, בן טל שחר, ג'ון מיין, דנה דברת, וארה סלומון, וו סו אוה פאם, ליאורה בליך, ליו יוהגי, ליעוז גבריאלי, נירה רבינוביץ, סטיבן מור, עידן הררי ושנקרה.

אסף הקים את בית הספר צ'י קונג פו בכדי ללמד באופן מעמיק את אמנות היכולת, אמנות הריפוי והבריאות ואמנות הלחימה. תלמידים חדשים מתקבלים בכל ימות השנה. השיעורים בקבוצות מיועדים לבני 15 ומעלה ומתקיימים באוויר הפתוח, כפי הנהוג במסורת הסינית, במרכז תל אביב.
שיעורי קונג פו משולב קראטה קיוקושין מועברים במגוונים גולן ברמת השרון. שיעורי צ'י קונג ותנועה מועברים בבית החינוך האזורי בית יצחק, לכל הילדים מכיתות ג'-ו'.

שיעורים פרטיים לכל הגילאים מתקיימים בסביבת השרון והמרכז. בשיעורים אלו אנו עובדים על תנועה, יציבה, אמנות לחימה ועבודת התפתחות ומודעות בכל תחומי החיים, בהתאם למטרות התלמיד.
ניתן להתקדם במסלול לימודי הקונג פו על פי מפת החגורות. ניתן גם להתקדם במסלול החגורות של קראטה קיוקושין.

תלמידים משתפים על הלימודים בבית הספר
מילאן קרצמן: הגעתי לצ'י קונג פו במטרה ללמוד אומנות לחימה. ככל שלמדתי נפתחתי יותר ויותר לאומנויות אחרות, כמו אומנות הלמידה, התנועה, החופש, המדיטציה והרבה אחרות.
למדתי להבין ולהרגיש יותר את הגוף שלי ולהבין אותו, ללכת יותר על מה שעושה לו (כלומר גם לי) טוב ולוותר על מה שיכול להזיק לו. מה שהביא אותי בסופו של דבר, גם להפסיק לעשן.
מאז שהתחלתי ללמוד, אני מרגישה הרבה יותר טוב פיזית, יותר חזקה, יותר גמישה, יותר בריאה.
למדתי המון דברים שתמיד רציתי לדעת מאמנויות הלחימה, כמו בעיטות, אגרופים, לבצע טכניקות הגנה והסטה שונות…
זה כיף גדול לראות ולהרגיש את עצמי מבצעת על אמת את הדברים שמילדות חלמתי לעשות.
אני מרגישה איך המילון התנועתי שלי גדל, כאילו נפתחתי לשפה חדשה שמאפשרת לי להתבטא יותר טוב בכל מה שקשור לגוף ולתנועה. גם אם זה ריקוד, הליכה רגילה או אפילו ישיבה ויציבה נכונה.
חוץ משינויים גופניים אני מרגישה גם התקדמות גדולה בכל הקשור להתפתחות הפנימית שלי, לחיבור לעצמי.
למדתי להתחבר ל"מצברים" הפנימיים שלי ולמצוא מקורות אנרגיה חדשים. גם בסיטואציות קשות ומתישות, שזה הרבה פעמים עניין של החלטה. לוותר, או לנסות לשפר את המצב ולמצוא את הכוח (כי יש).
הלימודים הזכירו לי את התכונה שתמיד הייתה אבל איכשהו נשכחה עם השנים, להנות מהסביבה, מהיופי, להפנות תשומת לב לדברים טובים שקורים, להשתדל להיות יותר מאושרת, שמחה, לפנות זמן לעשיית דברים שאני אוהבת ונהנית מהם, להעריך את עצמי על הדברים שאני עושה ועל ההתקדמויות שלי, לא להתבאס מהכשלנות שלי, אלא לראות בהם אפשרויות חדשות ללמוד ולהשתפר.
למדתי להסתכל על עצמי ועל הסיטואציה מבחוץ, מה שעזר לי לא להסחף למקומות לא רצויים ולהשאר רגועה ובשליטה.
אני מרגישה את הדרך המדהימה והמעניינת שנפתחה לפני. המון דברים ללמוד ולהתפתח גם בעולם התנועתי וגם בעולם הפנימי שלי.
זה מרגיש כמסע מרתק ומקסים, אז שיהיה בהצלחה, גם לי וגם לכל חברי לדרך.

רמי פרי: מה שמאפיין מבחינתי את הלימודים בצ'י-קונג-פו הינו המגוון הרחב שהלימודים מקיפים .
אני מקבל מצד אחד מגוון תרגילי מדיטציה ועבודה פנימית, ומצד שני לומד אמנות לחימה ותנועה.
מדובר בטכניקות שאני מיישם לא רק בשיעורים, אלא גם בחיים עצמם. קיבלתי הרבה כלים להתמודד עם לחצים ואתגרים בחיים, קבלה ואהבה של עצמי וקבלה ואהבה של הסביבה.
בנוסף גם התקדמתי גם ב: הנאה, בריאות, יכולת תנועתית, הגנה עצמית ,מסירת ידע לתלמיד אחר ופיתוח המודעות והנוכחות. אני מרגיש בכל שיעור עוד התקדמות צעד צעד בכל הנושאים הללו.
לימוד הקונג פו בבית הספר הוא תחזוקה משולבת של גוף ונפש, הכל שזור יחד בדיוק במינון המתאים, לפחות בשבילי.

רמית אריסון: לא היה לי מושג מהו צי' קונג אך חיפשתי…חיפשתי משהו…
בעקר את הדרך לשקט הפנימי,
את הדרך להנעת הגוף בתחושה של בריאות.
רציתי להיות בטבע, שבעתי ממקומות סגורים וממוזגים.
היום במבט לאחור, אני יכולה להתבונן בכברת הדרך שעברתי ועדיין אני עוברת בצי' קונג.
אני עדה לתחושת השקט הפנימי.
אני מניעה את הגוף בהנאה ובתחושת בריאות.
אני נהנית מהקשר עם הטבע.
מתפתחת אצלי תחושת חופש ושחרור מעכבות ומבקורת.
מתחדדת ההתבוננות פנימה והחוצה.
בתום כל שעור אני חווה תחושה של שקט ואנרגיה טובה ומרגיעה.
אני לא יכולה לדבר על הצי' קונג שפגשתי, בלי לדבר על אסף,
המורה והאדם
הנעים והרגיש
משרה השקט
החכם
בעל יכולת תנועתית נפלאה
המצחיק והמשוחרר
,,,,,ודאי שלא אמרתי הכל,,,,,
הדרך עדיין נמשכת ואולי אף פעם אינה מסתיימת
לבטח היא מענינת ומביאה הרבה טוב.

ינון טאגנר: אל אסף הגעתי בתקופה מאד מבולבלת בחיים. בגיל 27, לא הייתי מסוגל להביא את עצמי לעשייה, המועקה הזאת שיושבת שתי אצבעות מעל הפופיק לא הרפתה והוציאה את המצפן הפנימי של מפוקוס. בחיפוש אחרי פיתרון הגעתי במקרה לאסף, חשדן כתמיד אבל לעצמי אמרתי- "יש לו שתי פגישות לקנות אותי". האימונים איתו היו אישיים, אחד על אחד, בחלקת דשא שקטה ליד אגם, ואחרי שעה הבנתי שיש פה משהו מיוחד, מורכב ומסקרן. יש משהו מאד הרמוני באימון, נכון ומדוייק, ואני מאמין שזה בגלל היכולת של אסף למקד אותך על חסמים עמוקים שיש בך, להתבונן בהם ומשם כבר הרבה יותר קל לשחרר ולהתפתח. החלק השני של האימון הוא צ'י-קונג, אמנם זהו החלק התנועתי אבל השלווה והמיקוד שהוא מעניק נדירות והן כלי רב עוצמה ביומיום. אני עדיין תלמיד צעיר של האומנות, אבל אחרי חודשים ספורים הסדר חזר לחיים, המועקה נעלמה והכל הרבה יותר במקום, נכון ומדוייק.

מעין אריאלי: לימודי הקונג פו והצ׳י קונג פתחו לי עולם חדש של חיבור לגוף, עוצמה, שליטה, דיוק, ריכוז, הפגת מתח והרפיה.
השילוב בין אומנות הלחימה לאומנות היכולת מייצרים שיעור שהוא חוויה שונה ומיוחדת.
מנסיוני יש ערך מוסף בשילוב בין קונג פו לצ׳י קונג ואמנות אחת משלימה את השניה.
אסף מעביר את החומר בצורה ייחודית ובהירה, תוך התאמת החומרים לכל תלמיד.

אילנה כץ: את הצ'י קונג אני רוצה לשיר ולרקוד כי את אלה הוא מעורר בגופי והרגשתי.
מעבר לכך, אני מאמינה שלכל אחד יש את הניגון שלו (התדר) אצלי זה – צ'י קונג.
הכל נצבע באופן שונה מאז נכנסתי (בדרכי) לאימון.
זה דפק על שערים ודלתות חלודות שלא נגעתי בהן זמן רב, חידד, מיקד, פיקס
והרחיב את גבולותי.
מצאתי מענה איך להתמודד עם חרדות, פחדים, מסתורי אופל שונים ומשונים.
הצי' קונג תרם לאומץ ולתעוזה, ליצירתיות ,לבטחון והגברת הערך העצמי.
הרגשת החופש שאני מאפשרת לעצמי, השמחה התכופה המלווה אותי,
בלי שום אירועים מיוחדים. היכולת להשאר זמן ארוך יותר באיזון ובמודעות,
כל אלה הם ללא ספק תרומה שקיבלתי כשפגשתי ונפתחתי לצ'י קונג. תודה.

כפיר נעים: בעיתוי מפתיע ובזכות קארמה טובה הגעתי בגיל 29 ללמוד קונג פו בבית הספר של אסף. כל חיי הוקסמתי מאמנויות לחימה ותנועה באופן כללי וכאן קיבלתי את היכולות לבצע דברים שראיתי רק בסרטים.
אמנם בשיעורים הראשונים כאבו לי קצת חלקים שונים בגוף, מתוך מאמץ חדש לשרירים, אך בעזרת הכוונה נכונה, מסירות וידע שהועבר לי, הכאבים עברו והתנועות החלו לזרום טוב, יותר ויותר. הגמישות שלי השתפרה פלאים והבעיטות הגיעו לגבהים חדשים.
בלימודים אני מקבל את ההזדמנות לחקור את הקונג פו האישי שלי, כך אימצתי לעצמי תרגול אישי, תנועתי במהותו, שהרכבתי לעצמי, אותו אני מתרגל בזמני החופשי מחוץ למסגרת הלימודים.
הלימודים בבית הספר, להרגשתי מאפשרים לי להיות מי שאני שואף להיות. המפגשים אליהם אני מגיע, פעמיים בשבוע, מקרינים על כל חיי ומשפיעים על עשייה שלי בתחומים שונים, כמו: בישול, זוגיות, עבודה, התעסקות עם חומר (בעיקר עץ), תזונה מאוזנת, שינה, עיצוב פנים ועוד עשרות דוגמאות שיכולתי לתת. העשייה בכל תחום כזה הופכת שלמה ומהנה יותר.
טכניקות הלמידה, המדיטציות, עבודות עם דימיון ועוד מגוון עצום של עבודות פנימיות שאני חווה בשיעורים, הן בשבילי מהות הקונג פו ואף הפכו מהות מרכזית בחיי והן שמייחדות בשבילי את הלמידה בצ'י קונג פו.

שרי יהב: בזכות הדרך לה נחשפתי, באמנות הצי׳ קונג ובאמצעות המורה אסף, אני לומדת למצוא שלווה והרמוניה במסלול המהיר. להגיע אל החיבור בתוכי, וליכולת להעניק יותר לסובבים אותי.
אסף, מאיר הפנים, הוא עבורי מאמן לדרך, עם משמעות התורמת להתנהלות אחרת בשגרת חיי.

לירון גולן: הלימודי בצ'י קונג פו פיתחו אצלי מודעות גבוהה לגוף, ליכולות שלו, לתודעה וליכולת השליטה בה.
אסף קמחי נותן דגש רב במהלך השיעורים על "אמנות היכולת", היכולת שלנו לדמיין בראשנו את המתרחש ולהשיג אותו במציאות, אם זה בתרגול פיזי או לחילופין בתרגול מדיטטיבי.
לקחתי מהשיעורים כלים מעשיים לשיפור חיי היום יום שלי. פיתחתי מודעות גבוהה לסביבה שלי ולעצמי והבנתי יותר איך אפשר לכוון את ההרגשה שלך, להפיג מתח, להרפות מהעצבים ולחיות מתוך בחירה בהנאה.
השיעורים עזרו לי לגבש את הרצונות האמיתיים שלי "מה אני באמת רוצה לעשות בחיים" ונתנו לי הרבה כח ואמונה בעצמי. למדתי לא לפחד ופשוט לעשות ולנסות. עברתי שינוי גדול בחיי והרבה מזה תודות לתרגול ולכלים שקבלתי בשעורי הצ'י קונג פו.