קונג פו

קונג 功 הוא תרגול ממושך, למידה או יכולת. הסימנייה הסינית פו 夫 מתייחסת לאדם. במהלך הלימודים אנו מתמקדים בשלושה תחומים:

אמנות היכולת:

אמנות מקיפה המתמקדת בהעצמתו של האדם. שכלול יכולות: למשל, סריגה, שירה, אמנויות לחימה, הנאה מכל וכל, להגיע בזמן למקומות, סדר וארגון, יחסים בין אנשים ולמעשה כל יכולת שנרצה לרכוש. אמנות המדיטציה: נתרגל עבודות פנימיות, קרי, מדיטציות מכוונות מטרה, אותן אנו מתרגלים בישיבה, הליכה, סוגים שונים של תנועה ובשכיבה. הגשמת חלומות: טכניקות ותרגילים שמיועדים לחשוף בפנינו את השאיפות, הפנטזיות והחלומות שלנו וכיצד נוכל להגשים אותם. שיפור המערכת: אדם הינו יצור מורכב וייחודי. ניתן להתייחס אל אדם כמערכת עילאית המכילה תתי מערכות שאותן אנו משכללים במהלך הלימודים, יכולות אלו כוללות יכולות פיזיות, יכולות שכליות ויכולות רגשיות, ביינן ניתן למצוא גם: זיכרון, ריכוז, דמיון, בהירות, שלווה, בריאות, אושר, הכרה של דפוסי התנהגות, נשימה, יציבה, התמודדות עם ביקורת, הנאה, אהבה, עוצמה פנימית, למידה, חישת הגוף, חיזוק והגמשת הגוף, נוכחות בהווה, חידוד החושים, חופש, עבודה עם קבלה, עבודה עם סוגי הדרכה מגוונים…. בכדי להגיע לרמה גבוהה של שיפור כל מערכת ניתן להשתמש בחישת תרגיל כמפה ללמידה. זו יכולה להנחות אותנו כיצד להתקדם בדרך אל עבר חיזוק ושכלול תתי המערכות. בעזרת מדיטציות וטכניקות למידה מתוך אמנות היכולת אנו מתמקדים בשני תחומים הנותרים:

קונג פו לאו חו (נמר זקן):

אמנות לחימה והגנה עצמית מופלאה שמקורה בסין. זו, מאגדת בתוכה מגוון רחב מאוד של חבטות, בעיטות, אגרופים, הגנות, הפלות, הטלות, נעילות, גילגולים… עבודות בזוגות, גמישות, מיומנויות הקשורות בכושר וחוזק גופני, רצפים קבועים של תנועות המכונים פורמות, טכניקות לחימה וסוגים שונים של קרבות.

אמנות הבריאות:

היכולת להתמיר את הגוף שלי למצב בו אני מצליח לחזק להבריא ולרפא את הגוף ואת התודעה שלי. לשם כך אנו משלבים בין אמנויות תנועה, שהמרכזיות שבהן הן הצ'י קונג ואמנות הלחימה לאו חו. ככל שאנו מתקדמים יותר באמנות הלמידה אנו מצליחים להבריא ולרפא את עצמנו יותר ויותר בכל תרגיל. בשלבים מאוחרים יותר מתמקצע התלמיד גם באמנות הבריאות והריפוי של אנשים אחרים.