שקט פנימי

חיי היום יום של רובנו מלאים בהתרחשויות. אנו מקבלים בכל רגע נתון מידע רב כל כך שמגיע מפרסומות, אינטרנט, העבודה שלנו, מטלות, דברים שאומרים לנו, מידע שנקלט בחושים, מצבנו הבריאותי והגופני, מחשבות ,רגשות ועוד.
לעיתים, כמות המידע הזו יוצרת במערכת מצב של מתח. נהוג להשתמש במונח מתח כשם כולל למגוון קשיים תודעתיים כמו: לחץ, דאגות וטרדות, חששות ופחדים התרגשות יתר, עצב ודיכאון, כעסים ועצבים. המתח, שמורכב מכל אלו, הינו הגורם המרכזי בדרך כלל לאי נוחות וחולי פיזי ונפשי. הבעיות הבריאותיות כמעט תמיד קשורות למתח, לצד הנתונים הגנטיים שלנו.

יש בידנו להמעיט באופן משמעותי את אותן תופעות וממש להבריא ולרפא את עצמנו בעזרת היכרות, הטמעה ושימוש במנגנון השקט הפנימי. למעשה, אצל רובנו בכל זמן נתון ביום יום אנו נמצאים באיזשהו רעש פנימי. חלק גדול באוכלוסיה כבר הפנים שחיוני ביותר ללמוד להביא לפחות קצת שקט פנימי למערכת במהלך השבוע. אנו מתקרבים להגיע למצב זה של רוגע, שלווה ומנוחה מחשבתית כשאנו הולכים על חוף הים ומתבוננים בשקיעה,או כשאנו עוסקים בפעילות גופנית, קוראים ספר, או צופים בטלויזיה.
אלו הם רגעי חסד למח שלנו הנמצא תמידית בפעילות נמרצת. בקורס הקונג פו אנו לומדים טכניקות שונות בכדי להעצים ולהגביר את הזמנים בהם נגיע לעוצמות שונות של שקט פנימי.
אמן הקונג פו יוכל כבר לאחר כמה חודשים להפעיל את מנגנון השקט הפנימי לזמנים שונים. ממש כמו שמפעילים את מתג החשמל למצב פעולה, (מדליקים את האור) כך אפשר להגיע למצב תודעתי של שקט פנימי. אנו מתרגלים טכניקות מדיטטיביות מגוונות איתן ניתן להשתמש במכוון במצבים שונים, כך שישתלבו גם בחיינו, בעבודה, בבית ולמעשה בכל מצב. לכן אנו מתרגלים עבודות פנימיות בהליכה, ישיבה, שכיבה, בתנועה עדינה (תנועת הצ'י קונג) ובתנועה מהירה אמנות הלחימה, (בשלבים מתקדמים יותר), לצד תרגול במקומות פתוחים ורועשים(מרכז תל אביב, בחוץ).

ברמה הגבוהה תוך שימוש בעיצוב חייו, השלמה, קבלה ואף אהבה של המציאות, תוך התכווננות מתמדת לשינויים והתפתחויות, מתחיל אמן הקונג פו לחיות בשקט פנימי. דברים שמעצבנים ומכניסים למתח את רב האנשים, הופכים כמעט שוליים. תחושה של שלווה ורוגע מלווה אותו גם בעשייה מאתגרת, שאף נחשבת מלחיצה.